‘Aile Okulu Projesi’ ile velilere müteveccih eğitimler düzenlendi

Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın öncülüğünde Milli Terbiye Bakanlığı marifetiyle başlatılan ‘Ocak Okulu Projesi’ çerçevesinde Erzurum Aziziye ilçesinde kim okullarda velilere müteveccih eğitimler düzenlendi.

Sülale değerleri, aile içi iletişim, toplumsal, ruh bilimsel ve duyusal aksiyon, yer bilinci, ruhsal gerilim yönetimi, konu bağımlılığını önlemeye ait yaklaşımlar ilkin tutmak için çeşitli alanlarda ailelerin desteklenmesi amacıyla hayata geçirilen projede eğitimlere şimdiye kadar 32 ağırşak merkezinde 978 iye katıldı. bahis konusu eğitimler aralıksız okullarda sene sonuna büyüklüğünde devam edeceği ve hep velilere ulaşacağı belirtildi.

8 başlıkta 44 saat yetişek alıyorlar

Milli Eğitim Bakanlığınca hesaplı Aile Okulu Projesi ile gençlerin, çocukların, ana ve babaların topluluk için müfit efrat olma gayretini açığa çıkarmayı amaçlanıyor, Bu çerçevede projeyle ailelere “içtimai ve duyusal teknik gelişimi, sülale içi iletişim becerileri, akran ilişkileri, bilinçli ve sakıncasız teknoloji kullanımı, patırtı ve ruhsal gerilim yönetimi tabiiyet, ahlaki hareket, dosdoğru beslenme ve fiziksel etkinlik” atılmak amacıyla 8 başlıkta 44 saat eğitim bilimi veriliyor.

Ayrıca proje başlıklarına “mekân ve iklim değişikliği, ilk yardım ve trafik öğreniyorum” almak amacıyla üç konunun elan eklenmesi planlanıyor. Proje bağlamında önce geçmiş seçme okuldan belirlenen öğretmenlere mürebbi eğitimi verilirken bu öğretmenler birlikte aldıkları eğitimler çerçevesinde velilere yetişek veriyor. – ERZURUM

Share: