Ağrı’da “Tüvana Müteşebbis Buluşmaları” projesi

Cahillik ve Spor Bakanlığı, Yetişek Araştırma ve Eş Güdüm Umumi Müdürlüğü vasıtasıyla hayata geçirilen “Zinde Girişimci Buluşmaları” projesi Dert’da gerçekleştirildi.

Cahillik ve Spor Bakanlığı, ülke genelinde yaptıkları girişimler ile sükse nail genç girişimcilerin, gençlerle ayrımsız araya gelerek başarı hikayelerini ve girişimcilik serüvenlerini Darülfünun kampüslerinde anlatmaları amacıyla “Gailesiz Müteşebbis Buluşmaları” ünlü programını Ağrı’da hayata geçirdi.

Proje 31 Teşrinievvel -15 Boşluk 2022 tarihleri beyninde Ağrı, Iğdır, Kütahya, Uşak, Elazığ, Tunceli, Bayburt, Gümüşhane, Çorum, Yozgat, Balıkesir ve Yalova illerinde yapılacak.

Veca’da gerçekleştirilen programın evvel gününde, üniversitede terbiye gören 30 şahsiyet zinde ekip “Spor Girişimciliği 2030” temalı ASUMAN çalıştayı ve girişimcilik atölyesi gerçekleştirildi. Programın ikinci gününde ise Ağrı İbrahim Çeçen Üniversite Selçuklu Toplantı Salonunda düzenlenen programda, 6 Saatlik çalıştay sonunda müteşebbis adayları çoluk çocuk, yapmış oldukları girişimleri hakem heyeti üyelerine ve katılımcılara anlattı.

Gençlerin söyleyişleri öncesinde Doç. Dr. Evren Yıldırım’ın Moderatörlüğünü yaptığı söyleyişide, Ati Araştırmaları Enstitüsü Yönetim Kurulu Başkanı Coşkun Dolanbay, Consubcon Umumi Müdürü Emrah İnanç, Milli Kayakçı Sıla Kara ve Olimpik Kayakçı Ömer Ayçiçek girişimcilik deneyimlerini gençlere aktardı. Gençlere deneyimlerini nâkil başarı elde eden girişimciler, gençlerden gelen soruları cevapladı.

Yaptıkları girişimleri jüriye sırasıyla anlatan tüvana girişimci adayları yargıcılar kurulu üyelerinin ve katılımcıların ilgisini çekmeyi başardı.

4. takım üyeleri Yunus Solgun, Gönül Borcu Kayacan, Medine Aslan ve Istek Çınar yaptıkları” Jivelin ” ünlü “Spor Girişimciliği 2030” çalışmaları ile jüri marifetiyle Balkı takım birincisi seçildiler.

Balkı Takım birincilerine plaketleri, İbrahim Çeçen Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Alemdar Balkır tarafından arz edildi.

Düzenlenen “Dinç Girişimci Buluşmaları” programına; Dert İbrahim Çeçen Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof.Dr. Alemdar Şimşek, Veca Cahillik ve Spor İl Müdürü Serdengeçti Diyanet, Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Gökhan Bayraktar, Yetişek Şube Müdürü Gökmen Aslankılıç ve darülfünun öğrencileri katıldı. – AĞRI

Share: