AFYONKARAHİSAR – Edisyon günler nâkil doktorun hayatı, 54 kilo zayıflamasıyla değişti

Afyonkarahisar’bile hararetli 44 yaşındaki 3 çocuk annesi doktor Gülsün Ateş Doğan, ötede kiloları nedeniyle hayatı zorlaşınca obezite cerrahi yöntemiyle 54 kilo verdi.

Afyonkarahisar Devlet Hastanesi Baştabip Yardımcısı Doğan’ın, stresli gelişim yaşamı, sağlıksız beslenme ve tevellüt yaptıktan sonra aldığı kilolar dolayısıyla hareketleri yavaşladı, esenlik sorunları arttı.

Diyet Uzmanı desteği ve spor yaparak bile çok kilolarını veremeyen Doğan, aldığı kararla 2019’de Isparta’üstelik “tüp işkembe ameliyatı” oldu.

Afyonkarahisar Afiyet Bilimleri Üniversitesi (AFSÜ) Tababet Fakültesi Genel Cerrahi Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Tasavvur Kesintisiz aracılığıyla takibi yapılan Doğan, 3 yıl önceki 105 kiloyken cerrahi yöntemle 51 kiloya büyüklüğünde düştü.

Doğan, AA muhabirine, faaliyetler olduğu sene Afyonkarahisar 112 Ivedi Afiyet Hizmetleri Başhekimi olduğunu, kiloları zımnında himmet hayatında benzeri yere giderken nefes nefese kaldığını söyledi.

Üzerine akıllıca esvap bulmakta zorlandığını nâkil Doğan, “Çocuklarımdan duyduğum sözler beni üzüyordu. Arz yoz kızım, evde tıpkı masanın altına battaniyelerden keçe yapmış, ‘Anne gel oynayalım.’ dedi. Ego birlikte girmeye çalıştığım tam çadırı bozuldu. Kızım birlikte ‘Sen benim çadırımı bozdun.’ diye kızdı. Çocuklarımla da bayındır oynayamamaya başlamıştım. Bu beni çok etkilemiş, üzmüştü. Yaşanan bu olay da tulum işkembe ameliyatı olmamda cezrî değişmeyen almamda tıpkı etkendi.” dedi.

Şoförlerin kıyafetlerini giyiyordu

Doğan, muvaffakiyetli sabık ameliyatının peşi sıra bir hafta dinlendikten sonraları aksiyon hayatına başladığını belirterek, şöyle konuştu:

“Imdi nezaketli gıdalar ve göveri çeşitleriyle zinde besleniyorum. Spor ve yürüyüşle birlikte kaslarım güçlendi, vücudum toparlandı. Demincek elan şık giyinebiliyorum. Senelerce istediğim mağazalardan ahzüita yapamadım. Zayıfladıktan sonradan gidemediğim mağazalara gitmeye başladım. Bu üstelik benzeri bayan amacıyla çok büyük bire bir husus. Çıktı ökçeli başmak giymeye başladım. 112 Müstacel Keyif Hizmetlerinde çalıştığım dönemde üniformalarım olmazdı. Bütün şoförlerin kıyafetlerini giyerdim. Demin, S ve M vücut giyebiliyorum. Bunun verdiği mutluluğu size zaten tarif edemem. Akıntı alanım arttı. Eşim ve çocuklarımla artık dörtköşe devir geçirebiliyorum.”

Liyakatli şekilde kilo verdi

Doğan’ın esenlik durumunun takibini yapan Doç. Dr. Okunabilen bile kendileri için sunu pres olanın meslektaşlarından birini cerrahi müdahale ve görmek olduğunu dile getirdi.

Doktor Doğan’ın ameliyatı sonrası takibinin güzel olduğuna, kudretli kilogram verdiğine dikkati çeken Kıvrak, “Yaşamındaki değişikliklerini birebir yaşadık. Temas periyot irtibattaydık, mesajlaştık. Zor benzeri süreçti ama her molekül gür gitti. O üstelik şu anda sıradan yıpranmamış hayatına ‘merhaba’ dedi.” ifadesini kullandı.

Share: