Afiyet Bakanı Eş açıkladı: İstanbul’da yatalak hastaya incitici alım satım yapılan hastane kapatıldı

Ataşehir’deki özel tıpkı hastanede görevli personel, otama karı hastayla kortej ederek bu anları kayda aldı. Içtimai medyada yayınlanan ve aksülamel calip görüntülerde aynı personel hastanın yüzüne mal atarak hakaret ederken, gayr ise küfrediyor.

MÜFETTİŞLER GÖREVLENDİRİLDİ

Keyif Bakanı Fahrettin Âdem konuya ilgilendiren toplumsal medya hesabından izah yaptı. Vekil Herif, “Bugün medyada paylaşılan, İstanbul’üstelik tıpkısı özel hastanede başlangıçta kaydedildiği belli kabul edilemez görüntüler konusunda derhal Afiyet Bakanlığı Müfettişlerini görevlendirdim. Duruma durum edildi. Başsavcılığımız adli işlemleri başlattı. Suçlular kesinlikle cezasını çekecek.” dedi.

FAALİYETLERİ DURDURULDU

Sağlık Bakanı Fahrettin Âdem, akşam saatlerinde konuyla ilgili benzeri açıklama elan yayınlayarak hastanenin faaliyetlerinin durdurulduğunu belirtti. Icra Vekili Herif, “Sağlık hizmeti ilkeleri ve insanlıkla bağdaşmayacak davranışların gösterildiği özel hastanenin FAALİYETİ DURDURULMUŞTUR. Suçlular layık oldukları cezayı algı. Sağlıkta hamaset sarsıcı tek fiile toleransımız yoktur. Mesleğimizin gerçeklik mensuplarının üzüntüsü tanım edilemez” ifadelerini kullandı.

HASTANE, İŞLERİNE SONUÇ VERDİ

Türkiye’yi ayağa kaldıran skandal görüntülerle ilgili olayın yaşandığı hastaneden birlikte açıklama geldi. bahis konusu tebligat üzerine haklarında ihbar ve ithamda bulunulan şahısların aceleten ve eş anlı kendisine soruşturmanın selameti açısından görevden umum çektirildiği dile getirilen açıklamada, şöyle devam edildi:

“Kendileri hastaneden kovulmuş, lazım sormaca tıbbi töre bilimi ve sıkı düzen kurullarımız vasıtasıyla titizce ve çokça taraflı adına yürütülmüştür. Hastanemize fon ve gürültülü kayıtları ile ihbarda bulunan ve elinde başka kayıtlar bulunduğunu dahi sav fail kişiden, soruşturmada kullanmak ve ilgilendiren personele ilişkin yanlışlık duyurusunda düşmek için bütün kayıtlar talep edilmiş, ancak talebimiz akseptans görmemiştir. Soruşturmanın tamamlanması akabinde Düzen Bağı Kurulumuzun kararıyla ilgililerin hisse senedi akitleri 24 Şubat 2022’bile feshedilerek, senkronik yerine izinli Cumhuriyet Savcılığı gözetiminde suç duyurusunda bulunulmuştur.”

Açıklamada, “Yaşanan bu sonuç kademe müessif hadiseye dair hukuki sürecin sunu mail takipçisi olduğumuzu ve olacağımızı tüm kamuoyunun bilgilerine saygılarımızla sunarız” ifadesi kullanıldı.

Share: