AFAD okullarda eğitime devam ediyor

Erzincan’da İl Facia Ivedi Genişlik Müdürlüğü (AFAD) ekipleri vasıtasıyla okullarda düzenlenen terbiye ve tatbikatlar bitmeme ediyor.

2022 yılı Facia Tatbikat yılı çerçevesinde AFAD Müdürlüğü marifetiyle, Mollaköy Ortaokulu, Milli İrade Özel Eğitim Aplikasyon Okulu, Melikşah İlkokulu, Kavakyolu Orgeneral Selahattin Demircioğlu Ortaokulu, Mehmet Akif Ersoy İlkokulu, Ayçiçeği İlkokulu öğretmenleri ve öğrencilerine facia farkındalık, cuşuhuruş farkındalık, cuşuhuruş uygulama, sarsıntı yadigâr uygulaması ve boşaltma eğitimleri verildi. Eğitim Bilimi çerçevesinde senaryo gereği depreme okulda yakalanan öğrenciler evvel bulundukları yerde kendilerini esirgeme etti ve daha sonraları savsaklama bitince da kontrollü tıpkısı şekilde tahliye edildi. AFAD ekipleri marifetiyle gerçekleştirilen manevra adeta gerçeği aratmadı.

AFAD ekipleri konu ile ait, “Toplumun seçkin kesimini ilgilendiren doğal afet gerçeğini arada bir anımsatmak yapılması gereken doğru şeyleri teorik ve kılgı yerine yerine bildirmek amacıyla toplumda anne tıpkı şuur eklemek dirimlik önemi sahiptir. Zaman okulumuzda kıyamet ve müstacel durumlarda emniyetli boşaltma bittabi yapılır bununla ilişkin kendisine emsal tıpkısı manevra gerçekleştirdik” ifadelerine kayran verdi. – ERZİNCAN

Share: