ABD’nin Ankara Büyükelçiliği, PKK’nın Gaziantep’te gerçekleştirdiği terör saldırısını kınadı: Matem markajcı Türk halkına katılıyoruz

Gaziantep’in Karkamış ilçesinde yıldırı örgütü YPG/ PKK marifetiyle Suriye’nin kuzeyinden 5 roket atıldı. Roketler ilçe merkezindeki 1 lise, iki aile ve Karkamış Tahril Kapısı’ndaki tıpkısı tıra huruç etti. Saldırıda 3 birey hayatını kaybederken 10 dirilik bile yaralandı.

MSB: SALDIRILARA MİSLİYLE KARŞILIK VERİLİYOR

Milli Defans Bakanlığından, yıldırı örgütü PKK/YPG’nin temel hattındaki saldırılarına ilişkin, ” TSK, saldırılara misliyle değer veriyor. Okulları de misyon kabul etme alçaklığını gösteren hainlerden yaptıklarının hesabı soruldu, sorulmaya bitmeme ediyor.” ifadeleri kullanıldı. Karkamış’ın ardından Öncüpınar tahril bölgesini meram düz teröristler, bölgeye 3 roket henüz attı.

ABD SALDIRIYI KINADI

ABD’nin Ankara Büyükelçiliği, Gaziantep’in Karkamış ilçesine, Suriye’nin Ayn el-Arab bölgesindeki PKK/YPG’li teröristlerce planlı saldırıyı kınadı. Büyükelçiliğin Twitter’daki hesabından yapılan açıklamada, “ABD’nin Türkiye’deki diplomatik temsilciliği adına, bugün Karkamış’ta 3 günahsız insanın hayatını kaybetmesinden periferi matem markajcı Türk halkına katılıyoruz. Bu şiddeti ve dosdoğru görülemeyecek saldırıyı hayatiyetli bir şekilde kınıyoruz” denildi.

“İNŞALLAH 5 AYLIK ÇAĞA HAYATA TUTUNUR”

Mavera yandan adi atılım sonrası bölgeye revan ve değerlendirmelerde bulunan İçişleri Bakanı Süleyman Aristokrat ise “Okullarımıza dahi aynı saldırımız oldu. Okulun tezce bostan duvarının yanına ayrımsız düşüm söz konusu oldu. Oradan oluşan basınçla birlikte öğretmen odasının camlarının kırılması konusu 22 yaşında Ayşenur Parafin öğrenimiz martir oldu. Evlere yok olmak kanalıyla de atak bitmeme etti. Bu geveze sonucun üstelik dahi maatteessüf 5 yaşında benzeri çocuğumuz şehit oldu. Tabiatıyla gene ayrımsız evde Büşra Karataş 5 maaş hamileydi. O de karnından aynı kötü aldı. O de entübe şu anda. İlk anda öldü bilgisi geldi. Onu bile 5 maaş bebeğiyle yaşatmaya çalışılıyor. İnşallah o süt kuzusu üstelik hayata tutunur” ifadelerini kullandı.

Share: