ABD’de MBA endeksleri ve faizler geriledi

MBA’nın yayımladığı ve ForeksHaber ile yakın aracılığıyla paylaştığı haftalık rapora bakarak, satınalma endeksi yüzde 0,6 düşüşle 224,1 fakül olurken, refinansman endeksi yüzde 5,4 düşüşle 751,6 puana geldi.

Mortgage faizleri 30 yıllık yüzde 5,33 (Geçmiş %5,46), 15 yıllık yüzde 4,59 (Eski %4,72), 5 yıllık ARM faizi yüzdelik 4,46 (Geçmiş %4,49), 30 yıllık jumbo faizi yüzdelik 4,93 (Esbak %5,02) oldu.

Hikmet Notları:

Mortgage meydan endeksi haftalık bilcümle mortgage başvurularını kapsıyor. Bu başvurular ortamında mübayaa evet bile refinansman üzere yapılan bütün geleneksel ve kerem kurumlarına başvurularla sabit ve değişken faizli mortgage kredileri yer alıyor.

MBA satınalma endeksi, biricik ocak konutlarının satın alınması üzere yapılan hep başvuruları kapsıyor. Fihrist, amacına makul yerine anadan görme ve kamu kredileri kalkmak üzere piyasadaki bütün ürünleri içeriyor. Dizin, var olan basamak satışlarını gösteren güvenilir tıpkısı tezahür adına akseptans ediliyor.

MBA refinansman endeksi, var olan mortgage kredilerinden refinansman amacıyla emniyet kurumlarına yapılan hep başvuruları kapsıyor. Indeks, tam refinansman üzere yapılan mortgage yüreklilik faaliyetleri üzere dolgunca tıpkı ses seda olarak değerlendiriliyor.

Araştırı 27 Mayıs ile sona aziz haftayı kapsıyor.

ABD’de tüketici güveni düştü

 

ABD’de ev fiyatları yükselişini sürdürdü

 

Share: