ABD’de MBA endeksleri ve faizler arttı

ESIR Mortgage Bankalar Birliği (MBA)’nin yayımladığı ve ForeksHaber ile mümasil aracılığıyla paylaştığı haftalık rapora göre, satınalma endeksi yüzdelik 8,1 artışla 225,0 benek olurken, refinansman endeksi yüzdelik 3,7 artışla 735,5 puana geldi.

Mortgage faizleri 30 yıllık yüzdelik 5,65 (Esbak %5,40), 15 almanak yüzde 4,79 (Geçmiş %4,62), 5 almanak ARM faizi yüzdelik 4,57 (Önceki %4,51), 30 almanak jumbo faizi yüzdelik 5,25 (Esbak %4,99) oldu.

Bilgi Notları:

– Mortgage ortalık endeksi haftalık bilcümle mortgage başvurularını kapsıyor. Bu başvurular ortamında mübayaa ya de refinansman için yapılan hep geleneksel ve kerem kurumlarına başvurularla sabit ve değişken faizli mortgage kredileri saha alıyor.

– MBA satınalma endeksi, bir tane ocak konutlarının satın alınması için yapılan bütün başvuruları kapsıyor. Dizin, amacına makul adına geleneksel ve amme kredileri koyulmak için piyasadaki hep ürünleri içeriyor. Fihrist, var olan basamak satışlarını gösteren emniyetli ayrımsız nişanlık yerine kabul ediliyor.

– MBA refinansman endeksi, var olan mortgage kredilerinden refinansman için yüreklilik kurumlarına yapılan bütün başvuruları kapsıyor. Fihrist, yekpare refinansman için yapılan mortgage emniyet faaliyetleri üzere gür tıpkısı ses seda kendisine değerlendiriliyor.

– Araştırı 10 Haziran ile sona eren haftayı kapsıyor.

ABD’de pejmürde satışlar arttı

 

BENDE’de yetiştirici fiyatları beklentilere koşut arttı

 

Share: