ABD’de MBA endeksleri tuhaf seyretti

MBA’nın yayımladığı ve haftalık rapora göre, satınalma endeksi yüzde 3,6 düşüşle 224,3 fakül olurken, refinansman endeksi yüzde 2,2 artışla 685,3 puana geldi.

Mortgage faizleri 30 yıllık yüzdelik 5,74 (Geçmiş %5,74), 15 almanak yüzde 4,93 (Esbak %4,96), 5 almanak ARM faizi yüzdelik 4,71 (Eski %4,62), 30 almanak jumbo faizi yüzdelik 5,25 (Eski %5,28) oldu.

Bilgelik Notları:

Mortgage çevre endeksi haftalık bilcümle mortgage başvurularını kapsıyor. Bu başvurular zarfında mübayaa ya üstelik refinansman üzere yapılan bilcümle geleneksel ve kerem kurumlarına başvurularla çakılı ve değişken faizli mortgage kredileri yer alıyor.

MBA satınalma endeksi, biricik familya konutlarının satın alınması için yapılan bilcümle başvuruları kapsıyor. Fihrist, amacına akıllıca yerine geleneksel ve amme kredileri kalkışmak amacıyla piyasadaki bilcümle ürünleri içeriyor. Indeks, var olan konut satışlarını gösteren emin bir tezahür yerine akseptans ediliyor.

MBA refinansman endeksi, var olan mortgage kredilerinden refinansman amacıyla cesaret kurumlarına yapılan bütün başvuruları kapsıyor. Dizin, umum refinansman için yapılan mortgage itimat faaliyetleri için iyi benzeri nişanlık namına değerlendiriliyor.

Araştırı 8 Orak Ayı ile sona ermiş haftayı kapsıyor.

İngiltere’de aile almak amacıyla kullanılmamış kabil: Sülale boyu mortgage

 

ABD’de ikinci mortgage krizi mi?

 

Share: