ABD’de MBA endeksleri muğlak seyretti

KUL Mortgage Bankalar Birliği’nin (MBA) Foreks ile paylaştığı tutu müracaat araştırmasına göre, sezonluk faktörlerden arındırılmış, yeniden finansman ve hava kredilerini içeren mortgage müracaat faaliyetinden oluşan piyasa endeksi yüzde 2,4 düşüşle 719,4 benek oldu.

Mortgage faizleri 30 almanak yüzdelik 3,03 (Eski yüzdelik 3,03), 15 yıllık yüzdelik 2,39 (Esbak yüzde 2,38), 5 yıllık ARM faizi yüzde 2,80 (Önceki yüzdelik 2,68), 30 almanak jumbo faizi yüzde 3,13 (Önceki yüzdelik 3,13)  oldu.

Mortgage etraf endeksi haftalık bilcümle mortgage başvurularını kapsıyor. Bu başvurular içinde mübayaa ya de refinansman üzere yapılan bilcümle geleneksel ve mehabet kurumlarına başvurularla sabit ve değişebilir faizli mortgage kredileri yer alıyor.

MBA satınalma endeksi, yegâne sülale konutlarının satın alınması üzere yapılan bütün başvuruları kapsıyor. Endeks, amacına akıllıca adına geleneksel ve kamu kredileri tutmak için piyasadaki bilcümle ürünleri içeriyor. Dizin, var olan göz satışlarını gösteren emniyetli aynı nişanlık namına akseptans ediliyor.  

MBA refinansman endeksi, var olan mortgage kredilerinden refinansman için cesaret kurumlarına yapılan bütün başvuruları kapsıyor. Endeks, tam refinansman için yapılan mortgage güven faaliyetleri için gani bire bir semptom olarak değerlendiriliyor.

Araştırma 27 Ağustos ile sona ermiş haftayı kapsıyor.

Dolar 3,5 ayın yeryüzü düşük seviyesinde

Pierce Brosnan, 100 milyon dolarlık malikanesine müşteri bulamadı

İngiltere’de salon fiyatlarında düşüş ağustosta yavaşladı

 

Share: