ABD’de MBA endeksleri karışık seyretti, faizler arttı

BENDE Mortgage Bankalar Birliği (MBA) tutu başvuru araştırmasına göre, sezonluk faktörlerden arındırılmış, baştan finansman ve kurum kredilerini içeren mortgage referans faaliyetinden oluşan meydan endeksi yüzde 2,0 artışla 358,9 puan oldu.

MBA’nın yayımladığı ve ForeksHaber ile andıran vasıtasıyla paylaştığı haftalık rapora göre, satınalma endeksi yüzde 4,5 artışla 255,4 fakül olurken, refinansman endeksi yüzdelik 2,0 düşüşle 913,6 puana geldi.

Mortgage faizleri 30 yıllık yüzde 5,53 (Esbak %5,36), 15 almanak yüzde 4,79 (Önceki %4,68), 5 yıllık ARM faizi yüzdelik 4,47 (Eski %4,25), 30 almanak jumbo faizi yüzde 5,08 (Esbak %4,92) oldu.

Bilgi Notları:

Mortgage meydan endeksi haftalık hep mortgage başvurularını kapsıyor. Bu başvurular süresince satın alma evet bile refinansman amacıyla yapılan hep anadan görme ve kerem kurumlarına başvurularla sabit ve değişebilir faizli mortgage kredileri meydan alıyor.

MBA satınalma endeksi, biricik karı konutlarının satın alınması amacıyla yapılan hep başvuruları kapsıyor. Endeks, amacına akla yatkın namına geleneksel ve kamu kredileri oluşmak üzere piyasadaki bilcümle ürünleri içeriyor. Endeks, var olan göz satışlarını gösteren emniyetli benzeri gösterge olarak kabul ediliyor.

MBA refinansman endeksi, var olan mortgage kredilerinden refinansman üzere güven kurumlarına yapılan hep başvuruları kapsıyor. Dizin, bilcümle refinansman üzere yapılan mortgage güven faaliyetleri üzere bereketli tıpkı ses seda kendisine değerlendiriliyor.

Araştırı 6 Mayıs ile sona ermiş haftayı kapsıyor.

ABD’de dağınık satışlarda artma sürüyor

 

BENDE’de tarım dışı istihdam beklentilerin üzerinde

 

MEMLUK’de çıplak hisse senedi sayısı rekor kaydetti

 

KÖLE’de fabrika siparişleri martta beklentileri aştı

 

Share: