ABD’de MBA endeksleri geriledi ve faizler çoğalma gösterdi

MBA’nın yayımladığı ve ForeksHaber ile andıran yoluyla paylaştığı haftalık rapora bakarak, satınalma endeksi yüzdelik 0,2 artışla 225,5 puan olurken, refinansman endeksi yüzde 3,9 düşüşle 794,9 puana geldi.

Mortgage faizleri 30 almanak yüzde 5,64 (Önceki %5,49), 15 almanak yüzdelik 4,89 (Önceki %4,73), 5 almanak ARM faizi yüzdelik 4,73 (Geçmiş %4,42), 30 yıllık jumbo faizi yüzdelik 5,14 (Geçmiş %5,03) oldu.

Bilgi Notları:

Mortgage etraf endeksi haftalık hep mortgage başvurularını kapsıyor. Bu başvurular ortamında satın alma ya da refinansman için yapılan bilcümle geleneksel ve şevket kurumlarına başvurularla sabit ve değişebilir faizli mortgage kredileri saha alıyor.

MBA satınalma endeksi, tek ev konutlarının satın alınması amacıyla yapılan bilcümle başvuruları kapsıyor. Endeks, amacına makul kendisine geleneksel ve amme kredileri oluşmak amacıyla piyasadaki bütün ürünleri içeriyor. Dizin, var olan ev satışlarını gösteren emin bire bir belirti adına kabul ediliyor.

MBA refinansman endeksi, var olan mortgage kredilerinden refinansman için kredi kurumlarına yapılan bütün başvuruları kapsıyor. Indeks, bilcümle refinansman üzere yapılan mortgage itimat faaliyetleri için bol benzeri semptom olarak değerlendiriliyor.

Araştırma 20 Mayıs ile sona muazzez haftayı kapsıyor.

Rekor fiyatlar ABD’de konut satışını frenliyor

 

ABD’den Türkiye ve Yunanistan’a çağrı

 

ABD’lilerin yüzdelik 51’i ekonomiye evleviyet verilmesini istiyor

 

ABD’de aksiyon aktivitesinde çökme

 

ABD’de tertipsiz satışlar arttı

 

Share: