ABD’de MBA endeksleri geriledi, faizler yükseldi

MBA’nın yayımladığı ve ForeksHaber ile mümasil marifetiyle paylaştığı haftalık rapora göre, satınalma endeksi yüzde 3,4 düşüşle 258,1 nokta olurken, refinansman endeksi yüzde 9,9 düşüşle 1.166,3 puana geldi.

Mortgage faizleri 30 almanak yüzde 4,90 (Önceki %4,80), 15 almanak yüzde 4,11 (Esbak %4,01), 5 yıllık ARM faizi yüzdelik 3,82 (Önceki %3,70), 30 almanak jumbo faizi yüzde 4,51 (Eski %4,40) oldu.

Bilgelik Notları:

Mortgage ortalık endeksi haftalık hep mortgage başvurularını kapsıyor. Bu başvurular içinde satın alma ya birlikte refinansman için yapılan bütün anadan görme ve heybet kurumlarına başvurularla çakılı ve değişken faizli mortgage kredileri düzlük alıyor.

MBA satınalma endeksi, tek ocak konutlarının satın alınması amacıyla yapılan bilcümle başvuruları kapsıyor. Dizin, amacına makul yerine anadan görme ve kamu kredileri girmek amacıyla piyasadaki bütün ürünleri içeriyor. Endeks, var olan hane satışlarını gösteren emniyetli tıpkısı nişanlık kendisine akseptans ediliyor.

MBA refinansman endeksi, var olan mortgage kredilerinden refinansman üzere kredi kurumlarına yapılan bilcümle başvuruları
kapsıyor. Fihrist, birlik refinansman amacıyla yapılan mortgage cesaret faaliyetleri üzere bol tıpkısı araz yerine değerlendiriliyor.

Araştırı 1 Nisan ile sona eren haftayı kapsıyor.

ABD’de hizmet sektörü toparlanıyor

 

ABD’de perakende satışlar arttı

 

ABD’de dış ticaret açığı geriledi

 

Share: