ABD’de MBA endeksleri geriledi, faizler arttı

MEMLUK Mortgage Bankalar Birliği’nin (MBA) haftalık yayımladığı ve Foreks ile paylaştığı rapora göre, satınalma endeksi yüzdelik 4,9 düşüşle 266,2 benek olurken,  refinansman endeksi ise yüzdelik 7,1 düşüşle 2.807,9 puana geldi.

Mortgage faizleri 30 almanak yüzdelik 3,23 (Esbak yüzdelik 3,18), 15 almanak yüzdelik 2,54 (Geçmiş yüzdelik 2,48), 5 yıllık ARM faizi yüzdelik 3,09 (Esbak yüzde 3,08), 30 yıllık jumbo faizi yüzdelik 3,26 (Esbak yüzde 3,22) oldu.

Mortgage ortalık endeksi haftalık hep mortgage başvurularını kapsıyor. Bu başvurular içinde satın alma evet da refinansman üzere yapılan hep geleneksel ve celal kurumlarına başvurularla çakılı ve değişebilir faizli mortgage kredileri kayran alıyor.

MBA satınalma endeksi, tek sülale konutlarının satın alınması için yapılan hep başvuruları kapsıyor. Indeks, amacına akıllıca kendisine anadan görme ve kamu kredileri başlamak için piyasadaki bütün ürünleri içeriyor. Indeks, var olan basamak satışlarını gösteren inanılır benzeri nişanlık kendisine akseptans ediliyor.

MBA refinansman endeksi, var olan mortgage kredilerinden refinansman amacıyla güven kurumlarına yapılan bütün başvuruları kapsıyor. Indeks, bütün refinansman için yapılan mortgage emniyet faaliyetleri için iyi tıpkı emare adına değerlendiriliyor.

Araştırı 15 Ilk Teşrin ile sona ermiş haftayı kapsıyor.

Pahalılık zirvede, nema artırımı bekleniyor

 

Avrupa’dahi pahalılık 13 yılın zirvesinde

 

Fitch’ten Türk bankaları ve ekonomisi değerlendirmesi

 

Share: