ABD’de MBA endeksleri geriledi, faizler arttı

MBA’nın yayımladığı ve ForeksHaber ile yakın aracılığıyla paylaştığı haftalık rapora göre, satınalma endeksi yüzdelik 3,0 düşüşle 254,0 nokta olurken, refinansman endeksi yüzdelik 7,7 düşüşle 1.023,2 puana geldi.

Mortgage faizleri 30 almanak yüzdelik 5,20 (Geçmiş %5,13), 15 yıllık yüzdelik 4,44 (Geçmiş %4,34), 5 yıllık ARM faizi yüzdelik 4,09 (Önceki %4,06), 30 almanak jumbo faizi yüzdelik 4,76 (Önceki %4,68) oldu.

Vukuf Notları:

Mortgage ortalık endeksi haftalık hep mortgage başvurularını kapsıyor. Bu başvurular içinde mübayaa evet da refinansman için yapılan bilcümle anadan görme ve büyüklük kurumlarına başvurularla çakılı ve değişebilir faizli mortgage kredileri yer alıyor.

MBA satınalma endeksi, biricik karı konutlarının satın alınması üzere yapılan hep başvuruları kapsıyor. Indeks, amacına uygun kendisine anadan görme ve kamu kredileri olmak üzere piyasadaki bütün ürünleri içeriyor. Fihrist, var olan hane satışlarını gösteren güvenilir aynı belirti namına kabul ediliyor.

MBA refinansman endeksi, var olan mortgage kredilerinden refinansman için kredi kurumlarına yapılan bütün başvuruları kapsıyor. Indeks, tamam refinansman amacıyla yapılan mortgage kredi faaliyetleri üzere dolgunca tıpkısı ses seda yerine değerlendiriliyor.

Araştırı 15 April ile sona aziz haftayı kapsıyor.

ESIR basamak sektöründe yetişkin gelişme

 

KÖLE’de müteferrik satışlarda artış

 

ESIR’de göz başlangıçları beklentileri aştı

 

Share: