ABD’de MBA endeksleri elinin körü seyretti

KÖLE Mortgage Bankalar Birliği (MBA) ipotek referans araştırmasına bakarak, sezonluk faktörlerden arındırılmış, baştan finansman ve gurur kredilerini içeren mortgage referans faaliyetinden oluşan etraf endeksi yüzdelik 2,0 artışla 616,4 nokta oldu.

MBA’nın yayımladığı ve ForeksHaber ile paylaştığı haftalık rapora bakarak, satınalma endeksi yüzde 5,0 düşüşle 295,2 nokta olurken, refinansman endeksi yüzde 9,0 artışla 2.511,5 puana geldi.

Mortgage faizleri 30 almanak yüzde 3,30 (Eski yüzde 3,31), 15 almanak yüzdelik 2,62 (Önceki yüzde 2,63), 5 almanak ARM faizi yüzde 2,98 (Önceki yüzdelik 2,48), 30 almanak jumbo faizi yüzdelik 3,33 (Önceki yüzde 3,27) oldu.

Mortgage meydan endeksi haftalık hep mortgage başvurularını kapsıyor. Bu başvurular ortamında mübayaa ya dahi refinansman için yapılan hep geleneksel ve oran kurumlarına başvurularla çakılı ve değişken faizli mortgage kredileri yer alıyor.

MBA satınalma endeksi, biricik eş konutlarının satın alınması üzere yapılan bilcümle başvuruları kapsıyor. Dizin, amacına uygun yerine geleneksel ve kamu kredileri atılmak üzere piyasadaki hep ürünleri içeriyor. Dizin, var olan basamak satışlarını gösteren emniyetli benzeri sendrom kendisine akseptans ediliyor.  

MBA refinansman endeksi, var olan mortgage kredilerinden refinansman üzere kredi kurumlarına yapılan hep başvuruları kapsıyor. Fihrist, eksiksiz refinansman için yapılan mortgage kredi faaliyetleri amacıyla mebzul bir nişan olarak değerlendiriliyor.

Araştırma 3 Mabeyin ile sona muazzez haftayı kapsıyor.

İngiltere’da hane piyasası durulmuyor

KÖLE’bile şirketler 2008’den bu yana bildirme faziletli ecir artışını planlıyor

 

 

Share: