ABD’de MBA endeksleri düşüş gösterdi

MBA’nın haftalık yayımladığı rapora göre, satınalma endeksi yüzdelik 1,7 düşüşle 247,5 puan olurken, refinansman endeksi yüzde 1,7 düşüşle 3.571,3 puana geldi.

Mortgage faizleri 30 almanak yüzde 2,97 (Önceki yüzde 3,01), 15 almanak yüzde 2,33 (Geçmiş yüzde 2,36), 5 almanak ARM faizi yüzde 2,93 (Önceki yüzde 2,81), 30 yıllık jumbo faizi yüzde 3,12 (Eski yüzde 3,11) oldu.

Mortgage çevre endeksi haftalık hep mortgage başvurularını kapsıyor. Bu başvurular içre mübayaa ya birlikte refinansman için yapılan bilcümle geleneksel ve cesamet kurumlarına başvurularla sabit ve değişken faizli mortgage kredileri düzlük alıyor. MBA satınalma endeksi, bir tane familya konutlarının satın alınması için yapılan hep başvuruları kapsıyor. Fihrist, amacına makul kendisine anadan görme ve amme kredileri almak için piyasadaki bütün ürünleri içeriyor. Indeks, var olan basamak satışlarını gösteren güvenli benzeri koku yerine kabul ediliyor.

MBA refinansman endeksi, var olan mortgage kredilerinden refinansman üzere emniyet kurumlarına yapılan bütün başvuruları kapsıyor. Fihrist, kamu refinansman için yapılan mortgage emniyet faaliyetleri üzere gür tıpkısı ses seda adına değerlendiriliyor.

Araştırma 30 Orak Ayı ile sona ermiş haftayı kapsıyor.

Almanya’bile araba satışlarında düşüş!

Kimya sektöründen aktif ihracat büyümesi

Piyasalarda gün ortası 04/08/2021

 

Share: