ABD’de MBA endeksleri düşüş gösterdi

MBA’nın haftalık yayımladığı ve Foreks ile mümasil vasıtasıyla paylaştığı rapora göre, satınalma endeksi yüzde 0,8 düşüşle 249,9 puan olurken, refinansman endeksi yüzde 5,3 düşüşle 3.490,2 puana geldi.

Mortgage faizleri 30 almanak yüzde 3,06 (Önceki yüzde 2,99), 15 almanak yüzde 2,41 (Geçmiş yüzde 2,35), 5 almanak ARM faizi yüzde 2,90 (Önceki yüzdelik 2,52), 30 almanak jumbo faizi yüzdelik 3,19 (Önceki yüzdelik 3,06) oldu.

Mortgage çevre endeksi haftalık hep mortgage başvurularını kapsıyor. Bu başvurular ortamında satın alma ya da refinansman üzere yapılan bilcümle anadan görme ve mehabet kurumlarına başvurularla sabit ve değişken faizli mortgage kredileri düzlük alıyor.

MBA satınalma endeksi, bir tane eş konutlarının satın alınması amacıyla yapılan hep başvuruları kapsıyor. Fihrist, amacına makul adına geleneksel ve amme kredileri kalkmak üzere piyasadaki bütün ürünleri içeriyor. Indeks, var olan göz satışlarını gösteren güvenilir bir alamet olarak kabul ediliyor.

MBA refinansman endeksi, var olan mortgage kredilerinden refinansman üzere itimat kurumlarına yapılan hep başvuruları kapsıyor. Endeks, cemi refinansman amacıyla yapılan mortgage itimat faaliyetleri amacıyla dolgunca tıpkısı semptom namına değerlendiriliyor.Araştırma 13 Ağustos ile sona aziz haftayı kapsıyor.

Yeni projeler eylülü bekliyor

Emlak fiyatları bozukluk yükseliyor?

İngiltere’birlikte konut fiyatları kaba yükselişini sürdürüyor

 

Share: