ABD’de MBA endeksleri artma gösterdi

MBA’nın haftalık yayımladığı rapora bakarak, satınalma endeksi yüzde 7,5 artışla 277,9 puan olurken,  refinansman endeksi ise yüzdelik 3,2 gerileyerek 3.185,6 puana geldi.

Mortgage faizleri 30 yıllık yüzdelik 3,03 (Eski yüzde 3,03), 15 almanak  yüzdelik 2,34 (Geçmiş yüzde 2,37), 5 almanak ARM faizi yüzde 2,68 (Geçmiş  yüzdelik 2,56), 30 yıllık jumbo faizi yüzdelik 3,13 (Önceki yüzde 3,14)  oldu.

Mortgage etraf endeksi haftalık bilcümle mortgage başvurularını  kapsıyor. Bu başvurular zarfında satın alma ya de refinansman amacıyla  yapılan bütün geleneksel ve ululuk kurumlarına başvurularla sabit ve değişebilir faizli mortgage kredileri meydan alıyor. MBA satınalma endeksi, tek sülale konutlarının satın alınması amacıyla  yapılan bütün başvuruları kapsıyor. Fihrist, amacına makul yerine  geleneksel ve amme kredileri başlamak amacıyla piyasadaki bütün ürünleri  içeriyor. Dizin, var olan konut satışlarını gösteren emniyetli aynı  nişan adına akseptans ediliyor.   

MBA refinansman endeksi, var olan mortgage kredilerinden  refinansman üzere emniyet kurumlarına yapılan hep başvuruları  kapsıyor. Dizin, bütün refinansman için yapılan mortgage emniyet  faaliyetleri amacıyla bereketli ayrımsız nişane yerine değerlendiriliyor.

Araştırma 10 Ilkgüz ile sona muazzez haftayı kapsıyor.

Londra’da gayrimenkul kiraları aceleci düşüş yaşadı

İngiltere Format Bankası bile ‘şahinler’ listesinde

Yabancı uyruklular devingen alet kayıtları için e-Devlet’ten başvuru yapabilecek

 

Share: