ABD’de MBA endeksleri artma gösterdi

MBA’nın haftalık yayımladığı ve Foreks ile mail eliyle paylaştığı rapora bakarak, satınalma endeksi yüzde 2,2 artışla 283,9 nokta olurken,  refinansman endeksi ise yüzde 6,5 artışla 3.391,1 puana geldi.
Mortgage faizleri 30 almanak yüzde 3,03 (Eski yüzde 3,03), 15 almanak  yüzdelik 2,34 (Geçmiş yüzde 2,34), 5 yıllık ARM faizi yüzde 2,51 (Geçmiş  yüzdelik 2,68), 30 almanak jumbo faizi yüzdelik 3,11 (Eski yüzde 3,13)  oldu.

Mortgage çevre endeksi haftalık bütün mortgage başvurularını  kapsıyor. Bu başvurular içinde mübayaa ya de refinansman amacıyla  yapılan hep geleneksel ve kerem kurumlarına başvurularla sabit ve değişken faizli mortgage kredileri meydan alıyor.

MBA satınalma endeksi, tek aile konutlarının satın alınması üzere  yapılan hep başvuruları kapsıyor. Dizin, amacına makul kendisine  geleneksel ve kamu kredileri almak için piyasadaki bilcümle ürünleri  içeriyor. Indeks, var olan konut satışlarını gösteren güvenli bire bir  nişane olarak akseptans ediliyor.   

MBA refinansman endeksi, var olan mortgage kredilerinden  refinansman amacıyla kredi kurumlarına yapılan bütün başvuruları  kapsıyor. Fihrist, kamu refinansman amacıyla yapılan mortgage kredi  faaliyetleri üzere ongun aynı tezahür olarak değerlendiriliyor.

Araştırma 17 Eylül ile sona eren haftayı kapsıyor.

Evergrande’den saksı karıştıran ödeme duyurusu

Rihanna gine yurt yatırımına yöneldi

 

Share: