ABD’de barınma krizine sıradışı çözüm: Ranza bölmesi başına 800 dolar!

Brownstone Shared Housing ünlü paylaşımlı bölük girişimi, ufak ranza bölmelerini mahiye 800 dolara kiralıyor. Bölmeler sebebiyle üç odalı tıpkı evde 14 dirilik kalabiliyor. Evde iki bile tuvalet bulunuyor.

Independent Türkçe’deki habere göre; İnternet sitesinde bu süfli bölmeler amacıyla “paylaşımlı konutun geleceği” deniyor. Rastgele bölmenin alışılagelen ranzalara bakarak yüzdelik 40 elan çok alana ehil olduğu belirtiliyor.

Brownstone Shared Housing kurucularından Christina Lennox, pespaye bir bölmeyle herkesin ihtiyacını karşılamasının gibi olduğunu anlatım etti. Lennox, tıpkı yılı çok süre boyunca bölmelerden birinde yaşamayı sürdürdüğünü söyledi:

Fütürist aynı plastik objenin içine duhul hissi namevcut. Ahşabın kullanılması aynı şekilde dinlenmeyi sağlıyor. Banko farklı benzeri hissiyat veriyor. İnsanlar için henüz dinlendirici ve müsekkin olduğunu söyleyebilirim.

Haber ve uygulayım bilimi haberlerine yoğunlaşan internet sitesi Futurism ise genel ağ ve prize cemaat bu bölmelerin baş döndürücü fiyatlı mapus hücrelerini andırdığını bildirdi.

Bu alanlara metrekare üzerinden bakıldığında dahi oldukça pahalılar. Bölgedeki stüdyo dairelerin aylık kirası sayı farkı yerine 2400 dolar.

Barınma krizinin peşi sıra mevrut bu proje internette tepki çekti. Reddit kullanıcılarından biri “Ego daha önceki böyle yaşadım amma bire bir çarpışma gemisinde… Bu tıpkı yuva değil” dedi.

Bire Bir başkasıysa “Bire Bir fareyi, fare tuzağının bedavaya yaşayabileceği tıpkısı mülk olduğuna inandıracak büyüklüğünde incitici tıpkı seviye” ifadesiyle tepkisini gösterdi.

Avcılar’birlikte “sinsice müstecir” kavgası

 

Icar remiks oranı açıklandı

 

Esenyurt’ta eş sahibi-kiracı meydan savaşı

 

Share: