Abant karla şenlendi, doğaseverlerin akınına uğradı

Abant karla şenlendi, doğaseverlerin akınına uğradı

Doğaseverler düşünce tadını Abant’ta çıkardı

BOLU – Bolu Abant Gölü Milli Parkı’nda şeb saatlerinde hareketli olan kar yağışı bölgeyi beyaza bürüdü. Abant’ta akın fail doğaseverler ise kar bütünü oynayıp, üslup yaparak hatır tadını çıkardı.

Bolu site merkezine kısaca 35 kilometre uzaklıkta bulunan milli parkta tün saatlerinde kar yağışı çalışkan oldu. Rastgele ve konaklama amacıyla Abant’a gelen doğaseverler, göl çevresinde yol yapıp, hatırat fotoğrafı çektirerek us tadını çıkardı. Soğuk havaya aldırış etmeyen tatilciler, kar tüm dahi oynadı. Alelhusus çocukların sevinçli mesafe geçirdiği görüldü.

Bursa’dan eşi ve oğluyla gelişigüzel tatil için Abant’ta mevrut Birol Hepyaşar, “Yılbaşını Uludağ’da geçirdik ama maatteessüf kar bu sene geç geldi. Şansımıza bile geri gece Bolu Abant’ta kar yağışı başladı. Şuan yetişkin manzara bizleri bekliyor. Bizde tatilin tadını çıkaracağız” dedi.

Havva Hepyaşar ise “Uludağ kayak üzere yeğleme ediliyor amma Abant’ın saf güzellikleri dahi kendini muhtemelen ediyor, alelhusus kar yağdığında. Bu sabah daha fena hâlde bir görünüş uyandık. Gene gelmeyi düşüneceğiz. Ego ayrımsız zamanda coğrafya öğretmeniyim. Bu iklimde bu büyüklüğünde geç kar yağmasına üzüldüm ama manzara bile ayrı adamakıllı” dedi.

Share: