6 bala annesi Songül’ü tabancayla vuran eşi adliyeye gönderme edildi

KIRKLARELİ’de, 6 bala annesi eşi Songül Deniz Kazı’ı (44), için tenkil kararı bulunmasına karşın tabancayla vurarak öldüren Zeynel Abidin Akbaş, emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye atıf edildi.

Fenomen, mazi akşam ezanı Akalar Mahallesi Namazgah Caddesi’ndeki ayrımsız apartmanın 2’nci katında meydana geldi. Songül Deniz Kazı, karşı uzaklaştırma kararı mevcut eşi Zeynel Abidin Akbaş marifetiyle evde tabancayla vuruldu. Bu tam evde mevcut çiftin kızları Melek Akbaş ise habbe balkonundan atladı.

Silah seslerini duyan komşuları, polis güçleri ve esenlik ekiplerine olgun verdi. İtfaiyenin kapısını açmasıyla eve giren ekipler, Songül Akbaş’ı mutfakta esasen vurulmuş halde yaralı buldu. Fenomen simultane habbe balkonundan atlayan kızları Melek Akbaş’a ise ilk müdahalesi apartmanın önünde yapıldı. Keyif ekipleri, evvel müdahalenin peşi sıra anneyle kızını, Kırklareli Eğitim Bilimi ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırdı. Songül Akbaş, yapılan umum müdahalelere karşın kurtarılamadı, vücudunda kırıklar olan kızının tedavisi ise sürüyor.Olaydan sonra koşarak kaçmaya etkin Zeynel Abidin Deniz Kazı ise polis eliyle yakalandı. Kırklareli Eş Mahkemesi yoluyla 30 Eylül’de üzerine bırakılmış 1 ay süreyle yasaklayıcı tedbir kararı bulunduğu tamlanan Akbaş, emniyetteki işlemlerinin ardından esenlik kontrolünden geçirildikten bilahare mıhsıçtı güvenlik önlemleri altında adliyeye gönderme edildi.

Songül Akbaş’ın cenazesi, toprağa duyulmak üzere memleketi Van’a gönderildi.

Share: