50 bin dolarlık familya da vatandaşlık amacıyla satılıyor

Türkiye’den vatandaşlık kabul etmek amacıyla toplam 250 bin dolarlık yurt kabul etmek ehliyetli olunca, TL’nin değer kaybının birlikte etkisi ile ülkesinden kaçan Ortadoğulular Türkiye’ye atak etti; gayrimenkul siteleri acilen derhâl bütün evleri ‘yurttaşlık almaya akıllıca’ ibaresi ile pazarlamaya başladı. Yurttaşlık için bir tane bir habbe 250 bin dolarlık olması gerekmiyor, biraz eş vehleten alıp 250 bin doları tutturan üstelik vatandaşlığı dahi kapıyor. Bazen internet siteleri yabancılara Türkiye’ye hiç gelmeden online işlemler ve video ile gezdirerek ev satmayı, TC pasaportunun evlerine postalanmasını beklemelerini vadediyor. Yabancılara hane satışı bu sene aylık 4 bin bandının üzerine yerleşti, temmuzda yüzde 64 artarak 4.495 adede ulaştı. Gayrimenkul sitelerinde imdi derakap serian temas ev ilanı “Suitable for Citizenship-Vatandaşlığa akıllıca” ibaresiyle saha alıyor. 50 bin dolarlık evlerde bile bu ibare var. Emlakçılar, “Yabancılar 250 bin doları bulacak biraz ev toplayıp almayı yeğleme edebiliyor. 200 bin dolarlık ayrımsız ev buluyor, yanına 50 bin dolarlık bire bir aile henüz ilaveten vatandaşlığı alıyor” bilgisini verdi.

KİRAYA VERİYORLAR

Sözcü’den Dinamit AKSAKAL BEYHAN’ın haberine bakarak Yurt alarak Türkiye vatandaşlığını alan ülkeler listesinde önce tam İran gelirken, onu Afganistan, Irak, Yemen, Çin, Filistin, Ürdün, Lübnan, Akdarı ve Pakistan izleme ediyor. Ortadoğuluların İstanbul’da Esenyurt, Başakşehir, Bahçeşehir’i yeğleme ettiği, bir arada sürmek istedikleri ve evlerini günce, haftalık kiraya vererek sağlık elde ettikleri belirtildi.

Suriyeliler verilerde bulunmayan yasağı şirket kurup aşıyorlar

Yurt Broker’ı Songül Yerey Özsan, “Araplar akın akış geliyor. Rejimden kaçan İranlılar ve Çinliler ABD’ye daha dümdüz geçecek benzeri kapı olarak görüyor Türkiye’yi” dedi. Suriyelilerin bile haddinden fazla aile aldığını fakat onların rakamlarda görünmediğini anlatan Özsan, “Suriyelilerin Hatay meselesinden ufuk Türkiye’den sülale alması haram. Türkiye’birlikte şeriklik kurup o şirket üzerinden ocak alıyorlar” dedi.

Amerikalılar aile kabul etmek üzere borçlanıyor

 

Başkaları karı almaya Türkiye’ye koşuyor

 

Share: