5 münhal poliklinikte günde bin 500 hastaya bakılıyor

5 kategorik poliklinikte günde bin 500 hastaya bakılıyor

Kayseri Şehir Hastanesi poliklinikleri ile bölgeye onma dağıtıyor

KAYSERİ Kayseri Şehir Hastanesi Ayn Kliniği’nde günde bin 500 hastaya bakım verilirken, ayda yapılan 100 lazer ameliyatı ile hastalara felah dağıtılıyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan marifetiyle açılışı gerçekleştirilen ve Türkiye’nin 5. site hastanesi olan Kayseri Şehir Hastanesi, açıldığı günden bu yana hem Kayseri’de hem birlikte kesim şehirlerdeki hastalara felah dağıtıyor. Ayn kliniğinde günde bin 500 ayaktan parasız otama edilirken, aylık bile 100 lazer ameliyatı yapılıyor. Akıbet uygulayım bilimi cihazlar ile bakım veren kliniğin yönetsel ve terbiye sorumlusu Doç. Dr. Ender Sırakaya, “Kliniğimizde günlük ortalama bin 500 pestil girişi oluyor. Kliniğimizde şuan 18 ehlivukuf, 5 doçent, 1 esas asistan ve 11 araştırma görevlisi hekimimizle hastalarımızı tetkik hizmeti vermekteyiz. Kliniğimizde 10 polikliniğimiz bulunmaktadır. bu polikliniklerde hastaların genel göz muayeneleri dışında şayet izleme mucip bire bir nitelik varsa ait birimlerimiz yoluyla takipleri yapılmaktadır. Retina, saydam tabaka, glokom, üveya, şaşılık ve gözkapağı ile ilgilenen oküloplasti birimi bulunuyor. Bunların dışında erken doğan çocuklarımızın ayn taramaları ve muayeneleri bile birimimizde takibi yapılıyor” ifadelerini kullandı.

Sırakaya, “Maaş sayı farkı 100 kadar lazet ameliyatımız olmaktadır. Günlük sayı farkı 50 kadar akbasma ameliyatı yapıyoruz. Yaptığımız ameliyatlar yalnız Kayseri içinden değil, kasaba illerden ve bir nice uzak ilden üstelik refere edilmiş hastaların ameliyatları yapılmaktadır. Teknolojinin serencam olanaklarını kullanıyoruz. Maşa ve fiziksel şerait açısından herhangi bir yetersizliğimiz bulunmamaktadır. Burada hep cansiparane çalışıyor ve yaptığımız işi haddinden fazla istekle yapıyoruz. Baktığımız züğürt sayısı çok çok gelebilir ama işimizi severek yaptığımız üzere bu konudan dahi gayet memnunuz. Gözle ilgilendiren bir kalın yaşanıldığı zaman Kayseri Şehir Hastanesine güvenerek ve problemleri çözeceğimize inanarak gelebilirsiniz. Uzun muayeneler burada hekimlerimiz marifetiyle yapılır. İlgili birimlere ihtiyaç varsa o birimlerdeki hekimlerimiz değerlendirir. Planlanan ameliyatlarda sunu kudretli şekilde yapılır. Bu konuda tehlikesiz olabilirsiniz” şeklinde konuştu.

Share: