“3. Kastamonu Yöresel Günleri ve Martir Şerife Abla Torunları Cahillik Festivali” başladı

“3. Kastamonu Yerel Günleri ve Şehit Şerife Abla Torunları Deneyimsizlik Festivali” başladı

İSTANBUL – Sultangazi Belediye eliyle tevhit edilen “Kastamonu Dernekevi Günleri ve Martir Şerife Abla Torunları Bilgisizlik Festivali” başladı.

Sultangazi Belediyesi, 3. Kastamonu Yöresel Günleri ve Şehit Şerife Bacı Torunları Gençlik Festivaline ev sahipliği yapıyor. Sultangazi Belediyesi Aktiflik Alanında kurulan standlarda ve çadırda Kastamonu’ya ilişik Taşköprü sarımsağı, bal, helva kabil yerel ürünler tanıtılıyor. Geçmiş akşam saatlerinde başlayan Kastamonu Yöresel Günleri pazar akşamına büyüklüğünde ziyarete degaje olacak. Festivalin açılışına Sultangazi Belediye Reisi Abdurrahman Dursun, Bağcılar Belediye Başkanı Abdullah Özdemir ve Kastamonu Saylav Hakkı Izansız birlikte katıldı.

Sultangazi Belediye Reisi Abdurrahman Dursun, “Zaman üstelik Kastamonular ile birlikteyiz tıpkısı aradayız. Şehit Şerife Bacı torunları ile ilgilendiren tıpkı cahillik festivali adını verdik ve Kastamonular Derneğimizle alay malay Sultangazi’birlikte güzelce tıpkı süreci yürütüyoruz. Bugün inşallah Kastamonu’yu tanıtacağız. Milletvekillerimiz, uray başkanlarımız, Kastamonulu olanlar burada. Hem Kastamonu dernekevi alanlarını, yöresel yemeklerini, tatlarını, anane, göreneklerini, örf ve adetlerle tanışmaya yaşatmaya bilcümle bu arada gayret edeceğiz. İnşallah bundan sonra birlikte ilkokul, altı çıngı elan lokal günlerimiz kaldı. Sultangazi’üstelik lokal eyyam haddinden fazla zihayat geçiyor. Bu çalışmaları yaparken üstelik topraklarımızdan, alanlarımızdan çokça hareketli isimleri çıkması amacıyla mücahede ediyoruz bu gayretimize devam ettiriyoruz inşallah bundan sonra da Sultangazi aktif çalışmalara devam edecek” dedi.

Share: