29 Ilk Teşrin kutlamalarında fenalaşan gazi hastaneye kaldırıldı

29 Teşrinievvel kutlamalarında fenalaşan gazi hastaneye kaldırıldı

KIRKLARELİ – Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 99. sene dönümü çerçevesinde Kırklareli’nde düzenlenen törenle Kıbrıs Gazisi fenalaştı.

Cumhuriyet Altını’in 99. yılı çerçevesinde tıpkı kol etkinlik düzenlendi. İlk namına Kırklareli Valisi Birol Ekici makamında tebrikleri kabul etti. Etkinlikler Hürriyet ve El Erki Meydanında düzenlenen tören ile bitmeme etti. Vali Birol Ekici, Garnizon Komutanı Liva Mustafa Cüneyt Arıkan ve Belediye Reisi Mehmet Siyam Kesimoğlu askeri açacak ile vatandaşları selamladı. İstiklal Marşı’nın okunmasının peşi sıra Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 29 Ekim kutlama mesajı okundu.

Günün mana ve önemini tamlayan konuşmayı Vali Birol Ekici yaptı. Ekici konuşmasında “Bugün Türkiye Cumhuriyetimizin kuruluşunun 99. Yıldönümünü kutluyoruz. Ati sene Cumhuriyetimiz bire bir asırı doldurmuş olacak. Bu çalım, hepimizin göğsünü kabartıyor. Bilindiği amacıyla; “Cumhuriyetimiz 29 Teşrinievvel 1923 tarihinde “Hakimiyet kayıtsız şartsız milletindir.” ifadeleriyle ilan edilmiştir. Halkımızın Cumhuriyet Bayramı Kutlu Olsun” dedi.

Kıbrıs Gazisi Fenalaştı

29 Ekim kutlamalarında Kıbrıs Gazisi Hasan Ula fenalaştı. Gaziye önceki müdahaleyi merasim alanında muntazır 112 Ivedi Keyif ekipleri yaptı. Henüz sonra Gazi Ula 112 Evgin Esenlik ekiplerince Kırklareli Terbiye ve Araştırma Hastanesine götürüldü.

Tören öğrencilerin koşuk okuması, ahali oyunları gösterileri ile devam etti. Tebrik programı resmi geçit töreni ile sona erdi.

Share: