25 Son Teşrin Kadına Yönelik Şiddete Alın Arsıulusal Mücadele Haset

Kadın ve El Erki Derneği (ETAP) Şanlıurfa İl Temsilcisi Dilşah Beyaz Öztürkmen, “25 Son Teşrin Kadına Yönelik Uçarı Uluslararası Savaş Haset” kapsamında açıklamada bulundu.

Öztürkmen, AŞAMA vasıtasıyla Kadına Yönelik Şiddete Alın Uluslararası Mücadele Günü’nü birlikte içeren haftada başlatılan kampanya için hikmet verdi.

Kampanyanın temasının “ısrarlı takip” olduğunu nâkil Öztürkmen, ısrarlı takibin 5237 çevrilmiş Türk Ukubet Kanunu’yla bu sene yanlışlık kapsamına alındığı ve yasaların, ısrarlı strateji üstüne da mağdurun yanı sıra olduğunu belirtti.

Öztürkmen, açıklamasında şunları kaydetti:

“GIRIŞIM, gelişigüzel sene ’25 Kasım Kadına Müteveccih Şiddete Alın Arsıulusal Savaşım Haset’nde bütün dünyada varlığını sürdüren şiddete cebin duyarlılığı tasarruf etmek üzere kampanyalar düzenliyor. ‘Bir adam hakları ihlali olan kadına müteveccih çaba, açkı, kült, ırk, sınıf, eşey fark etmeksizin tam toplumların ortak sorunu’ diyen HAMLE, kadınların onurları ile yaşayabileceği adil tıpkı dünya inşa ika hedefine, doğruluk savunuculuğu ve literatüre katkılarının beraberinde toplumsal bilinç oluşumuna koruyucu kampanyalarla ilerliyor.”

Öztürkmen, ADIM’in, geçmiş yıllarda “Sen Varsan Şiddete Saha Bulunmayan”, “Şiddete Göz Yumma”, “Şiddete Hakkın Yok”, “Ilişik ile Yol Beraberinde Gelmez” kadar kampanyalar düzenleyerek arsıulusal soruna dikkat çekildiğini hatırlattı.

Share: